Дизайн маленької квартири має безліч нюансів. Лише правильне планування зі збереженням функціоналу чого варто. Щоб створити візуально просторий та комфортний інтер’єр, про колірну гаму теж пам’ятайте. Це на досвіді багатьох проєктів знають фахівці студії Soprano. В портфоліо https://soprano.in.ua/dizayn-interyera-khmelnitskiy в цьому можливо переконатися на конкретних прикладах.
Вибір колірної гами для дизайну інтер’єру
Дизайн квартири створюється на основі Вашого бачення. Є лише кілька правил, які варто враховувати. Це розширить простір, створить відповідні зони, знайдеться місце для контрасту. Ось головні принципи вибору колірної гами для загального дизайну:
- світлі тони поєднуються з усіма відтінками й візуально роблять простір більшим;
- обирайте білий та бежевий кольори для ефекту «візуальної чистоти»;
- крім основних кольорів використовуйте окремі відтінки світлої та темної палітр;
- світлі кольори краще відбивають світло, ніж темні або візуально насичені;
- монохромний стиль допомагає отримати візуально однаковий дизайн;
- темно-зелений, червоний та інші акцентні кольори підходять для зонування простору.
Комбо світлих та темних кольорів — це звична класика, яка ще довго буде в трендах. Воно чудово поєднується з різними контрастними зонами. При цьому контраст може бути як в загальному оздобленні, так і в деталях. Завдяки цьому простір не виглядатиме “розмитим” або буденним. Пам’ятати варто й про загальний стиль інтер’єру — колір має йому відповідати.
Помилки яких варто уникати
Обираючи колірну гаму для маленької квартири, не завжди вдається уникнути поширених помилок. Найчастіше це відбувається через брак відповідного досвіду та бажання реалізувати в одному інтер’єрі абсолютно усі задуми. Розглянемо поширені помилки детальніше:
- Перенасичення простору яскравими кольорами. Не варто фарбувати спальню в зелений колір, обирати для кухні жовтий гарнітур, а у ванній використовувати червоні аксесуари й все це одночасно. Краще дотримуватися балансу.
- Використання занадто темних тонів у великій кількості. Надто темний простір це теж не найкраща ідея. Такий інтер’єр швидко набридає й візуально він зменшує й так невелику квартиру.
- Неправильний вибір кольорів. Світлі кольори розширюють простір, темні виконують протилежну функцію. Якщо проігнорувати це правило, інтер’єр легко зіпсувати.
Щоб уникнути цих помилок, варто пам’ятати про баланс. Краще створити в маленькій квартирі окрему зону з акцентними кольорами, ніж перенаситити простір або зробити його візуально знебарвленим. Додати кольорів можна не лише під час оздоблення стін або вибору меблів, Аксесуари — це теж простий спосіб оновити простір без повноцінного ремонту.
Як обрати колірну гаму для маленької квартири вдало й з урахуванням усіх побажань, знають професійні дизайнери Soprano студії. Необхідно лише узгодити деталі й реалізувати запланований проєкт.